Pochodzący z Jasła, absolwent Kołaczyckiego Liceum Dawid Juszczyk prawdziwym szczęśliwcem. Złoty kontrakt Gwardii Wrocław znalazł w... kawie.

Klub siatkarski Chemeko-System Gwardia Wrocław wraz ze swoim partnerem Etno Cafe przygotowali jedyną w swoim rodzaju akcję promocyjną dla kibiców klubu. Do wygrania był złoty kontrakt, dzięki któremu można było stać się pełnoprawnym zawodnikiem drużyny grającej w I lidze. Szczęśliwcem okazał się pochodzący z Jasła, absolwent Kołaczyckiego Liceum Dawid Juszczyk.

III Powiatowy Konkurs Czytelniczy

W dniu 14 stycznia 2022 roku  został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy zorganizowany przez I liceum Ogólnokształcące w Jaśle. Tegoroczne hasło konkursu brzmiało: „Nazywam się Milijon” - Bohater romantyczny – „Posąg człowieka,  na posągu świata”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykazać się znajomością  treści i problematyki dwóch dramatów romantycznych:
A. Mickiewicz „Dziady” cz. III, J. Słowackiego „Kordian”. Spośród 33 uczestników konkursu, aż czworo kołaczyckich licealistów zdobyło nagrody i wyróżnienia:

Madejczyk Paulina ( kl. III PA) – III miejsce

Pruchnik Anna (kl. III PA) – wyróżnienie

Maziarz Adriana (kl. II C) – wyróżnienie

Palar Julia (kl. III GA) – wyróżnienie

GRATULACJE !!!

I etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

10 stycznia 2022r w całej Polsce odbył się I etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W naszej szkole przystąpiło do niego 10 osób z klas o profilu biologiczno – chemicznym. Do II etapu przechodzą tylko osoby, które osiągnęły wyniki minimum 80%. Ten próg przekroczył uczeń klasy IIIGA Jonatan Maciejowski. Jest to duży sukces. Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych etapach.

Jeśli ktoś chce sprawdzić, z jak trudnym testem mierzyli się uczniowie znajdzie go na stronie:

Tam również znajdują się poprawne odpowiedzi.

Ferie z WOT

Gazetki szkolne

Nie pamiętasz hasła? To nie jest problem. Wpisz poniżej swój adres poczty elektronicznej podany podczas rejestracji i wybierz przycisk „Wyślij”. Otrzymasz specjalny kod umożliwiający zalogowanie się i dokonanie zmiany hasła.
Sprawdź za kilka chwil swoją skrzynkę pocztową. Gdy otrzymasz wiadomość z kodem weryfikującym, skopiuj go i podaj podczas logowania, a następnie dokonaj zmiany hasła.