KONSPEKT LEKCJI
DATA: 18.02.2014
DYSCYPLINA: KOSZYKÓWKA
TEMAT: Doskonalenie kozłowania prawą i lewą ręką
Miejsce zajęć: sala gimnastyczna
Ilość uczestników: 14
Klasa/ Płeć: IC / K
Czas trwania zajęć: 45 min.
Przybory: piłki , znaczniki , pachołki, obręcze
CELE GŁÓWNE LEKCJI :
1.Umiejętności: uczeń doskonali kozłowanie piłki
2.Wiadomości : uczeń zna przepisy koszykówki i technikę wykonania elementów technicznych
3.Sprawność motoryczna. : szybkość, zwinność, koordynacja, siła
Imię i nazwisko prowadzącego: Artur Gałuszka
Tok lekcji |
Zadania szczegółowe |
Dozow. |
Uwagi organizacyjno-metodyczne |
1.Część organizacyjna |
1.Zbiórka 2.Powitanie 3.Sprawdzenie liczby ćwiczących. |
2 min. |
W szeregu wzdłuż linii bocznej
|
2.Nastawienie do aktywnego udziału w lekcji |
1.Podanie tematu. 2.Motywacja do aktywnego udziału w lekcji. |
1 min. |
|
3.Rozgrzewka,
Ćwiczenia RR
Ćwiczenie NN
Ćwiczenia skocznościowe
Ćwiczenia tułowia
Ćwiczenia mięśni brzucha
|
Krążenie RR w przód Krążenie RR w tyłu Skłony boczne tułowia w biegu
Skiping A Skiping B Skiping C Krok odstawno – dostawny
Podskoki na prawej nodze – krążenie w przód lewą ręką Podskoki na lewej nodze – krążenie w przód prawą ręką
Skłon tułowia w przód – wyprost Skłon tułowia w opadzie – krążenia tułowia
Skłony tułowia przy drabinkach w siadzie Zwis tyłem przy drabinkach – unoszenie kolan do klatki piersiowej
|
10 min.
|
Ustawienie w dwójkach
|
4.Kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności |
1. Uczniowie ustawieni przed obręczami gimnastycznymi – kozłowanie piłki prawą ręką w wyznaczonych strefach 2. Kozłowanie piłki lewą ręką (w marszu) 3. Kozłowanie piłki prawą ręką w truchcie 4. Kozłowanie piłki lewą ręką w truchcie 5. Ustawienie w trójkach, podanie piłki z przed klatki piersiowej przez obręcz 6. podanie piłki przez dwie obręcze 7. Rzuty przez obręcz 8. Gra szkolna z wykorzystaniem poznanych elementów techniki |
30 min.
. |
Na każdego zawodnika przypada piłka. |
5.Uspokojenie organizmu |
1. W marszu po obwodzie koła wspięcie na palcach, ramiona uniesione w górę, wdech nosem, opuszczenie ramion w dół, wydech ustami |
1 min. |
Ustawienie w rozsypce, |
6.Część organizacyjno-porządkowa |
1.Zbiórka i sprawdzenie stanu liczebnego. 2.Omówienie lekcji, zwrócenie uwagi na błędy. |
1 min. |
- w szeregu na linii bocznej boiska |