W dniu 10 października 2007 odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Na tę uroczystość, oprócz społeczności szkolnej, przybyli zaproszeni goście oraz rodzice uczniów klas pierwszych.
     Część oficjalna imprezy rozpoczęła się od wystąpienia Pana Dyrektora. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego wszyscy odśpiewali hymn państwowy, a uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Część oficjalna zakończyła się wyprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz pokazem musztry przygotowanym przez klasę policyjno-strażacką pod kierownictwem pana kpt. Piotra Śmietany.
   W drugiej cząści zaprezentował się zespół tańca: tańce narodowe przygotowała pani Anna Filipek, a  tańce latynoamerykańskie pani wicedyrektor Agnieszka Wójcik. Uczniowie klas pierwszych mieli również możliwość zaprezentowania się w krótkich programach artystycznych.
     Następnie odbyło się spotkanie rodziców z wychowawcami, natomiast młodzież mogła uczestniczyć w dyskotece.

Przygotował: Wincenty Skwarek