W dniu 27.09.2007 roku w teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, miało miejsce podsumowanie programu ,,Świadectwo dojrzałości społecznej”. Organizatorami spotkania byli: Podkarpacki Kurator Oświaty, Podkarpacki Zarząd Okręgowy PCK, RCKiK w Rzeszowie i Wojewódzki Koordynator Szkół Promujących Zdrowie.
     W uroczystości uczestniczyło około 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy w roku szkolnym 2006/2007 oddali honorowo krew. Wśród nich także przedstawiciele naszej szkoły.
     Na początku uroczystości zaproszeni goście w krótkich przemówieniach podkreślili znaczenie akcji, idei krwiodawstwa. W dalszej części nastąpiło uroczyste wręczenie młodzieży ,,Świadectw dojrzałości społecznej” Uroczystość zakończył prapremierowy pokaz spektaklu ,,Dziady”, rozpoczynający nowy sezon na deskach teatru Siemaszkowej.

Przygotował Janusz Wojdyła