W dniu 19 kwietnia 2007 r. odbył się "Dzień otwarty" przygotowany dla uczniów trzecich klas okolicznych gimnazjów. W przygotowanie imprezy włączyli się prawie wszyscy nauczyciele naszej szkoły, co umożliwiło przedstawienie przybyłej młodzieży oferty edukacyjnej i nie tylko szkoły.

Impreza zaczęła się od powitania przez Pana Dyrektora i omówienia zagadnień związanych z kierunkami kształcenia na rok szkolny 2007/2008. Następnie zaprezentował się zespół taneczny w tańcu kujawiak. Młodzież mogła też oglądąć przedstawienie "Śpiąca królewna" (w formie skeczu w wersji młodzieżowej) przygotowane przez panią Olgę Krajweską. Na koniec części artystycznej wystąpił zespół taneczny z wiązanką tańców latynowskich.

Po części artystycznej zaproszona młodzież została podzielona na grupy i mogła pozwiedzać szkołę a potem wrócić do najbardziej interesujących ich pracowni gdzie zotały przygotowane różne atrakcje typu: pokazy, dośwadczenia, zabawy, film promocyjny, itp.

Impreza zakończyła się dyskoteką, w której uczniowie z gimnazjów bawili się wspólnie z naszą młodzieżą.