W dniu 10 listopada miał miejsce dzień polsko – fiński na którym zostały zaprezentowane zwyczaje panujące podczas biesiad polskiej szlachty, degustacja potraw polskich i fińskich oraz odbył się quiz wiedzy o Polsce dla młodzieży fińskiej i wiedzy o Finlandii dla młodzieży polskiej.       Obchodach dnia polsko – fińskiego oprócz młodzieży i nauczycieli wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych, dyrektorzy okolicznych gimnazjów a także rodzice młodzieży goszczącej Finów. Obchody rozpoczęły się od części artystycznej (przygotowanej przez panią Grażynę Żygłowicz), na której młodzież zaprezentowała zwyczaje panujące na biesiadach polskiej szlachty. Zespół taneczny przygotowany przez panią Annę Filipek zaprezentował tańce takie jak: kujawiak, mazur i polka, a zespół muzyczny w składzie: Karol Dyląg (instrumenty klawiszowe), Mariusz Jałowiec (gitara), Daniel Włodarczyk (perkusja) oraz pan Wincenty Skwarek (gitara basowa) akompaniował w wykonywaniu popularnych polskich piosenek: „Głęboka studzienka” (wykonała Jadwiga Żygłowicz), „Pojedziemy na łów” (Mateusz Marszałek), „Kurdesz” (Aleksander Chyży i Michał Kalisz), „Góralu czy ci nie żal” (Ewa Szczur”), poleczka (Katarzyna Samborska i Paweł Kopeć). Część artystyczna zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem piosenek „Szła dzieweczka do laseczka” i „Hej z góry z góry”.
      Po części artystycznej odbyła się degustacja potraw fińskich i polskich, na której można było spróbować tradycyjnych potraw z obydwu krajów. Na naszym stole pojawiły się między innymi: bigos, chleb ze smalcem, pronziaki. Młodzież polska i fińska mogła wziąć także udział w quizie wiedzy o Polsce dla Finów i Finlandii dla Polaków.
      Dzień polsko fiński zakończył się dyskoteką dla uczniów naszej szkoły i grupy z Finlandii.