Dzień 19 grudnia był ostatnim jeżeli chodzi o pobyt uczniów w szkole przed długo wyczekiwaną przerwą świąteczną. A był to dzień szczególny. Piękna choinka na korytarzu wraz z prezentami przeznaczonymi dla tych najbardziej potrzebujących, które przygotowali nasi uczniowie pod opieką pani Barbary Żytniak, świąteczne dekoracje i eleganckie stroje uczniów wprowadzały już od rana świąteczny nastrój.

Przed wyruszeniem do domów odbyły się Wigilie klas I i II wraz z wychowawcami, a potem odbył się świąteczny apel, prowadzony przez panią Dyrektor Agnieszkę Wójcik, która złożyła wszystkim życzenia, a także wręczyła nagrody dla uczniów w konkursie na stroik świąteczny oraz kartkę świąteczną. Zostali wyróżnieni także najlepsi uczniowie w konkursach z biologii i  I etapie olimpiady religijnej. Uczniowie klas maturalnych, którzy robili kurs ratownika drogowego otrzymali z rąk pani Dyrektor certyfikaty.  Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Była możliwość zabrania sobie do domów Światełka Betlejemskiego, które przynieśli do szkoły harcerze. Następnie odbyła się uroczysta Wigilia uczniów klas maturalnych z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły. Wzruszający montaż bożonarodzeniowy przygotowany przez uczniów klas I i II pod profesjonalnym okiem pani Grażyny Żygłowicz, życzenia, łamanie się opłatkiem, uświadomiły maturzystom, że to już ich ostatnia Wigilia szkolna, co spowodowało, że wielu osobom zakręciła się łezka w oku. Panowała piękna i ciepła, prawie rodzinna atmosfera.