W dniu 18 listopada  2014 roku  uczennice Kinga Wojdyła (kl. 1a ), Patrycja Nocek (kl.2a), Diana Surdek i Monika Stawarz (kl. 1b) pod opieką pani Małgorzaty Piątkowskiej   pojechały do Nowego Żmigrodu, aby wziąć  udział  w II Powiatowym Konkursie  Piosenki Patriotycznej „Myśląc  Ojczyzna…” .  Konkurs odbył się  w Sali Gminnego Ośrodka Kultury, a organizatorem konkursu  było Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprezentować  wybrany przez siebie utwór muzyczny o tematyce patriotycznej, opiewającej  historię naszego kraju. Organizatorzy    konkursu  pragnęli,  aby pojęcia  takie jak ojczyzna, historia,  patriotyzm  nie były  tylko pustymi słowa, ale  stały się wartościami  dla młodego pokolenia we współczesnym życiu.

Pomimo dużej konkurencji  i wysokiego poziomu występujących, spośród 38 uczniów  z  12 szkół gimnazjalnych oraz 5 szkół ponadgimnazjalnych  powiatu jasielskiego wszystkie nasze uczennice zostały wysoko ocenione przez jury, a dwie z nich zajęły miejsca na podium.

Patrycja Nocek  - „Nie żałuję” ( E. Geppert) -  II miejsce

Diana Surdek  -   „Ojczyzna” (M. Grechuta)   - III  miejsce

Monika Stawarz  - „Modlitwa” (B. Okudżawa)

Kinga Wojdyła –  „ Miejcie nadzieję” (A. Asnyk)

Przez całą imprezę  panowała przyjazna  atmosfera, wszyscy występujący otrzymywali od publiczności gromkie brawa, a przerwa pomiędzy ogłoszeniem wyników była okazją na wspólną wymianę doświadczeń  oraz integrację  zarówno uczniów, jak i ich opiekunów. Gospodarze konkursu zaprosili  gości na smaczny poczęstunek oraz zadbali o nagrody  dla wszystkich uczestników. Powróciliśmy do szkoły szczęśliwi  i  dumni z sukcesów naszych  utalentowanych uczennic.