12 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez szkolne kółko teatralne. Młodzi „aktorzy” przedstawili widowisko ukazujące polską drogę do niepodległości z perspektywy kobiet, które zapłaciły równie wysoką cenę za wolność, co ich synowie, mężowie i ojcowie.

Fragmenty listów, poruszające teksty Baczyńskiego i wreszcie nastrojowe piosenki stworzyły niezwykłą atmosferę, oddającą dramat kolejnych pokoleń Polaków walczących o niepodległość naszej Ojczyzny i ich bliskich.

Widowisko było swoistym hołdem dla bohaterów, ale także tych, o których milczą podręczniki historii – niezłomnych kobiet, bohaterskich matek – Polek, oddanych córek i żon. „Zmuszało” do zadumy nad ceną, jaką nasi przodkowie zapłacili za wolność, a także do refleksji nad współczesnym rozumieniem wolności i patriotyzmu.