W dniu 4 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w forum oraz zajęciach laboratoryjnych pod hasłem "Nowoczesna szkoła ponadgimnazjalna i uczelnia – w poszukiwaniu wspólnych idei" zorganizowanych przez Państwową Szkołę Zawodową w Krośnie.

Spotkanie rozpoczęło się wykładem poświęconym odzyskiwaniu wody ze ścieków oraz rozwojowi technologii umożliwiających odzyskanie energii. Po wykładzie zaproszone szkoły miały możliwość zaprezentowania realizowanych działań innowacyjnych. Nasza szkoła, jako jedna z czterech, skorzystała z tej możliwości.

Po zakończonym forum uczniowie udali się do laboratoriów, gdzie mogli samodzielnie: dokonać pomiaru świeżości jajka kurzego, wydzielić kryształy otrzymując brokat, stworzyć krem do rąk lub szminkę oraz skosztować  „stworzonego”  przez siebie napoju.

Zajęcia, w szczególności te laboratoryjne, bardzo się uczniom podobały i zachęciły do rozwijania naukowych pasji.