16 października br uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ustanowienia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Akcja zorganizowana była przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu "Ratujemy i Uczymy Ratować", z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji w ramach podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia. W dniu 16 października organizowany jest "Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca" pod nazwą " Restart a Heart". Głównym celem akcji jest propagowanie i nauczanie społeczeństwa udzielenia pierwszej pomocy osobie, u której wystapiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia. Akcja rozpoczęła się we czwartek, punktualnie o godzinie 12:00.  W naszej szkole do akcji przyłączyło się 21 uczniów  pod opieką Pani profesor Marzeny Sikory. Uczniowie mieli do dyspozycji 4 fantomy. Uczestnicy nieustannie przez pół godziny prowadzili akcję resuscytacji, zmieniając się co kilka minut. Akcja ta miała również na celu ukazanie wszystkim ludziom jak niewiele potrzeba, aby stać się bohaterem, ratując życie drugiej osobie.

Patrycja Banach. Marzena Knap