W obecnym roku szkolnym uczniowie naszego liceum już po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego ˶ Deutschfreund ̋. W całej Polsce udział w konkursie wzięło prawie 6,5 tysiąca uczestników z 331 szkół.
W województwie podkarpackim w konkursie uczestniczyło 453 uczniów z 22 szkół.

Uczniowie kołaczyckiego liceum osiągnęli dobre wyniki z konkursu w naszym województwie. Uczennica klasy I c Oliwia Michalec zajęła 16 miejsce w województwie i otrzymała specjalny dyplom za uzyskanie ponad 80% punktów w konkursie. Kolejne dobre wyniki naszych uczniów na obszarze województwa to miejsce 24 – Maria Makowska III a , 25 – Paweł Stasiowski III d, 29 – Iwona Samborska III a oraz miejsce 33 –Klaudia Gawłowicz II c. Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie uczą się języka, zdobywają wiedzą o krajach niemieckojęzycznych oraz rozwijają swoje zainteresowania.