W dniu 14 listopada 2013r. Pan Piotr Chojecki, dziennikarz lokalny, współpracownik "Obiektywu Jasielskiego", pracownik Jasielskiego Domu Kultury, przeprowadził w kołaczyckim liceum warsztaty dziennikarskie. Uczniowie klas humanistyczno-dziennikarskich mieli okazję podczas interesującego wykładu  poznać zasady etyki dziennikarskiej, cechy dobrej informacji prasowej, zgłębić  różnorodne tajniki pracy dobrego dziennikarza.

Prelegent opowiedział  także młodzieży o najciekawszych doświadczeniach w swojej pracy dziennikarskiej, nie ukrywał także, że zawód dziennikarza jest  z jednej strony bardzo absorbujący, ale i niełatwy.  Uczniowie otrzymali wiele bardzo ważnych uwag, które na pewno przydadzą się tym ,którzy swoją przyszłość chcieliby związać z pracą w mediach lub  w innych środkach społecznego przekazu. Młodzi dziennikarze próbowali  także swoich sił w przygotowywaniu profesjonalnego wywiadu na temat współczesnej młodzieży i dokonywali  "obróbki" głosu z wykorzystaniem profesjonalnego programu komputerowego, które to w ocenie Pana Piotra  wypadły bardzo dobrze. Tego typu zajęcia nie tylko wzbogacają wiedzę z zakresu dziennikarstwa, ale też uczą kreatywności i poszerzają horyzonty myślowe.