Bal Pierwszoklasistów, ważne wydarzenie w życiu szkoły - odbył się 30 września 2013 r. Jak zawsze wywołał sporo zamieszania i emocji. Tak oczekiwany przez uczniów klas pierwszych, miał dać im „przepustkę” do stania się „pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej”.

W części oficjalnej „Pierwszaki” w obecności Dyrektora, Nauczycieli i Rodziców ślubowali na sztandar szkoły, że będą rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia.

Po części oficjalnej miały miejsce prezentacje poszczególnych klas. Uczniowie w luźnej, zabawowej formie dali próbki swoich umiejętności aktorskich, muzycznych i wokalnych.

„Chrzest”, przygotowany przez uczniów kl. II c, konkursy i rozgrywki oraz dyskotekowe rytmy zapewniły wszystkim wspaniałą zabawę.