W sobotę 15 czerwca 2013r. w ramach obchodów „ Dni Jasła” odbyła się już po raz VIII „Munduriada”, organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Jasło. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn: Policja, Służba Więzienna, Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska oraz licealiści klas mundurowych z Kołaczyc i Nowego Żmigrodu. Na konkurencje składały się: bieg w alkogoglach, jazda na rowerze skręcającym w przeciwną stronę, bieg żółwia w stroju policyjnym, przepychanie radiowozu policyjnego czy trafianie wodą z hydronetki do celu.

Rywalizacja wszystkich drużyn była nie tylko bardzo zacięta, ale przede wszystkim widowiskowa. Przy dużym dopingu ze strony prowadzącego i zgromadzonej publiczności, wyniki klasyfikacji końcowej ułożyły się następująco: I miejsce- Policja – 31 pkt., II miejsce- Państwowa Straż Pożarna – 30 pkt., III miejsce – LO Kołaczyce – 27 pkt., IV miejsce – Straż Miejska – 14 pkt., V miejsce – Służba Więzienna – 13 pkt., VI miejsce – 10 pkt. – LO Nowy Żmigród. Drużyna naszej szkoły przygotowywana przez Pana Dariusza Szczepanika wykazała się niezwykłą sprawnością, bardzo dobrym przygotowaniem i wolą walki, co zaowocowało świetną lokatą na podium. Wprawdzie nie udało się wygrać z zawodowcami, ale patrząc na różnicę punktową widać, że do najwyższego podium zabrakło naszym uczniom zaledwie 4 pkt.  Gratulując szkolnej drużynie i opiekunowi, życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zmaganiach konkursowych.