W dniach 28-29 maja 2013r. członkowie szkolnego zespołu tanecznego mieli okazję szlifować swoje umiejętności taneczne pod okiem dyplomowanego instruktora tańca Pana Adama Berkowicza na wyjazdowych warsztatach szkoleniowych, w malowniczym ośrodku wypoczynkowym „Cztery Pory Roku” w Wysowej, który znajduje się w samym centrum Parku Zdrojowego. Dużą część całego pobytu wypełniały oczywiście zajęcia taneczne, dzięki którym powstała nowa choreografia taneczna do tańców latynoamerykańskich, ale był też czas na regenerowanie sił w znajdującym się w pobliżu Aguaparku, wspólnie biesiadowanie przy grillu oraz zwiedzanie zabytków i pięknych zakątków Wysowej. Wszyscy wrócili może troszkę zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach, myśląc już o następnym wspólnym wyjeździe, który bardzo sprzyja integracji całego zespołu. Warsztaty szkoleniowe mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu  przez Pana Franciszka Bernala – Przewodniczącego Zarządu Miasta Kołaczyce, który już od lat wspiera aktywne formy wypoczynku młodzieży, służące rozwijaniu ich pasji i talentów, a organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „LICEK”.