W dniu 23 maja na Orliku w Kołaczycach odbył się V Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora LO w Kołaczycach.

Zawody uroczyście otworzyła pani Agnieszka Wójcik, wicedyrektor szkoły. W zawodach wzięło udział 8 szkół gimnazjalnych, które rywalizowały w dwóch grupach. W grupie A znalazły się: Zespół Szkół Społecznych w Sieklówce, Zespół Szkół Społecznych w Sowinie, Zespół Szkół w Lubli, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach. W skład grupy B weszły: Gimnazjum w Brzostku, Zespół Szkół w Bieździedzy, Publiczne Gimnazjum w Brzyskach oraz Zespół Szkół Społecznych w Lublicy.

Rywalizacja w grupach odbywała się systemem „każdy z każdym”. Do półfinału awansowały po dwie najlepsze drużyny z grupy.

Zwycięzcy V Wiosennego Turnieju Piłki Nożnej to:

I miejsce: Zespół Szkół w Lubli

II miejsce: Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach

III miejsce:  Gimnazjum w Brzostku.

W klasyfikacji Króla Strzelców zwyciężył Albert Stasiak (Gimnazjum w Brzostku). Najlepszym Zawodnikiem Turnieju wybrano Dawida Kosia (Gimnazjum w Lubli), natomiast tytuł Najlepszego Bramkarza Turnieju otrzymał Tomasz Filipek (Gimnazjum w Kołaczycach).

Wręczenia pucharów oraz statuetek za osiągnięcia indywidualne dokonał pan Antoni Salacha, Dyrektor LO w Kołaczycach, .

Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w turnieju oraz zapraszamy za rok.