W dniu 8 maja 2013r. w Medyni Głogowskiej miały miejsce eliminacje 36.Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa podkarpackiego, którzy okazali się najlepsi w eliminacjach powiatowych.  Po wygraniu eliminacji powiatowych, Powiat Jasielski w kategorii szkół ponadgimnazjalnych jako jedyny reprezentował Arkadiusz Ochałek, uczeń II klasy o profilu policyjno-strażackim z kołaczyckiego liceum.

Najpierw miała miejsce część pisemna, a następnie  ustna, do której przechodziło 5 najlepszych osób w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każdy uczestnik finału po wylosowaniu określonego zestawu, musiał odpowiedzieć na 3 pytania w nim zawarte. Uczeń Arkadiusz Ochałek po osiągnięciu bardzo dobrych wyników po części pisemnej i ustnej zapewnił sobie III miejsce na podium.  Nagrodami dla zwycięzców były tablety, telefony komórkowe i maskotki. Każdy uczestnik eliminacji został obdarowany  także pięknymi, tradycyjnymi wyrobami garncarskimi z Medyni Głogowskiej. Ucznia do konkursu przygotowywał st. kp. Piotr Śmietana.