W dniu 19 kwietnia w kołaczyckim liceum już po raz czwarty odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności Policyjno Prewencyjnych. Wzięło w nim udział 8 najlepszych drużyn z województwa podkarpackiego, wyłonionych po eliminacjach międzyszkolnych. Drużyny rywalizowały w 4 konkurencjach, wymagających nie tylko doskonałej sprawności fizycznej i umiejętności strzeleckich, ale także obszernej wiedzy teoretycznej. Zmagania konkursowe rozpoczęły się od testu pisemnego składającego się z 30 pytań sprawdzających wiedzę z  zakresu Ustawy o Policji, ustawy o przeciwdziałaniu Narkomanii, wiedzy o społeczeństwie, bezpieczeństwa osobistego. Kolejną konkurencją było strzelanie, sprawdzenie umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, a później należało pokonać jak najlepiej policyjny tor przeszkód.

Doskonale spisała się drużyna z kołaczyckiego liceum, przygotowana przez p. Dariusza Szczepanika, która deklasując swoich rywali z dużą przewagą punktową zajęła I miejsce. Skład zwycięskiej drużyny stanowili: Damian Biernacki, Sylwester Szarek i Arkadiusz Szczepanik. Równie dobrze spisała się też druga drużyna licealistów z Kołaczyc w składzie: Grzegorz Giemza, Aleksander Biernacki i Adrian Liszka, zajmując trzecie miejsce. Na miejscu drugim uplasowała się drużyna z Czudca. Kolejne miejsca zajęły drużyny z następujących szkół: Zespół Szkół nr 5 w Krośnie, Zespół Szkół nr 4 w Sanoku, 2 drużyna z Zespołu Szkół w Czudcu oraz 2 drużyny z Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie. Na uwagę zasługuje fakt, że w klasyfikacji indywidualnej, do której zaliczano strzelanie i wyniki ze sprawnościowego toru policyjnego, 3 pierwsze miejsca wśród 24 zawodników zajęli uczniowie z LO w Kołaczycach. A byli to: 1 miejsce- Damian Biernacki, 2 miejsce- Sylwester Szarek, 3 miejsce – Aleksander Biernacki. Najlepszym strzelcem okazał się Łukasz Golesz z Zespołu Szkół w Czudcu, na miejscu 2 znalazł się Aleksander Biernacki z LO w Kołaczycach, zaś na 3 miejscu: Maciej Pacek z Zespołu Szkół nr 5 w Krośnie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą sportową rywalizację.