Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, teraz zawitały  także do LO w Kołaczycach. Święto zostało uczczone odświętnymi zielonymi strojami uczniów i okolicznościową akademią. Uczniowie Agnieszka Bachara, Beata Sikora, Beata Kutyna, Klaudia Rak, Gabriela Leśniak i Mateusz Knapik  pod opieką Pani Katarzyny Gardziny, przygotowali część artystyczną. Ponadto podczas apelu prezentacje multimedialne pt. „Oszczędzanie energii w gospodarstwie domowym”  przedstawiła Kinga Kukuś z klasy IB oraz Adrian Liszka z klasy IC na temat „Odnawialnych źródeł energii”.