Nasi przedstawiciele Młodzieżowej Rady Powiatu w Jaśle  – Monika Żygłowicz i Michał Jelec, 11 kwietnia 2013 wzięli udział w edukacyjno-integracyjnym wyjeździe  Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego do Rzeszowa. MRPJ to zrzeszenie młodych ludzi, działające przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle, reprezentujące uczniów wszystkich publicznych szkół ponadgimnazjalnych w powiecie jasielskim.

Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, gdzie uczestnicy mieli okazję poznać zadania i kompetencje wojewody i Urzędu Wojewódzkiego. Uczniowie mieli możliwość poznania jak działa całodobowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

M.in. uczniowie naszej szkoły, jako członkowie Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego,
w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie

Następnie poznaliśmy kulisy działania  rzeszowskiej telewizji, gdzie mieliśmy okazję m. in. poznać cały proces powstawania programów np. prognozy pogody czy wydania serwisu informacyjnego, a także spróbowania swoich sił jako prowadzący programy.  Dziennikarz zapoznał nas ze  sprzętem zarówno w studiu nagraniowym, jak i w reżyserce , a  wizyta w archiwum dała nam obraz szybkiego postępu, jaki wciąż jest wprowadzany w telewizji.

Monika jako przyszły dziennikarz

Monika i Michał w studiu

Wyjazd był niezwykle interesujący pod względem merytorycznym oraz bardzo udany integracyjnie, pozwolił nam poznać innych członków Rady.