Dwoje uczniów naszej szkoły otrzymało nominacje do udziału w wojewódzkim etapie 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie 24 kwietnia br.

Eliminacje rejonowe miały miejsce 18 marca w Jasielskim Domu Kultury. Jury w składzie: Danuta Pado – aktorka reprezentująca WDK w Rzeszowie, Agnieszka Kuczała – instruktorka teatralna MDK w Jaśle i Ryszard Szetela – reżyser, aktor, reprezentujący Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie, po wysłuchaniu recytatorów przyznało pięciorgu z nich (w tym dwojgu z liceum w Kołaczycach) nominacje do eliminacji wojewódzkich.

Nasi zwycięzcy to Wioleta Wojdyła z kl. Ib - przygotowana przez panią Ewelinę Drozd i Mateusz Knapik z kl. Ia - przygotowany przez panią Helenę Gołębiowską.

OKR jest najstarszym i jednym z najbardziej prestiżowych konkursów recytatorskich w Polsce. Organizuje go Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie, a patronatem obejmuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs ma już 60 lat, nie odbywał się przez dwa lata ze względu na trwający stan wojenny. Jest więc bardzo szczególną formą uczestnictwa w żywej edukacji kulturalnej, w którą chcą angażować się młodzi miłośnicy piękna słowa mówionego.