W dniu 26 stycznia 2013r. w I LO w Jaśle odbył się powiatowy etap XIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji. Konkurs skierowany był do uczniów klas pierwszych i drugich szkół średnich i odbył się na dwóch poziomach. Celem konkursu jest m. in. Popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych a także przygotowanie ich do udziału w Olimpiadzie Matematycznej i wprowadzenie w atmosferę przyszłych egzaminów . Organizatorami konkursu są: Oddział Podkarpackiego Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli. Konkurs odbywa się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Naszą szkołę w etapie powiatowym reprezentowało czterech uczniów: Paweł Kolbusz (1b) oraz Monika Żygłowicz, Ewelina Szpak i Bernard Śniegowski – uczniowie klasy 2c. Do etapu rejonowego zakwalifikowała  się Monika Żygłowicz oraz Bernard Śniegowski, który zajął I miejsce w kategorii uczniów klas II.

Gratulujemy i Życzymy dalszych sukcesów.