Dwoje uczniów: Mateusz Knapik (kl. Ia) i Wioleta Włodarczyk (kl. Ib) zdobyło wyróżnienia w VIII Powiatowym Konkursie „Nagroda Literacka Nike” w kategorii: recytacja.
  Przesłuchania uczestników miały miejsce 15 października b. r. w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: recytacji oraz poezji śpiewanej. Do prezentacji mogli wybrać dowolny utwór lub fragment z twórczości laureatów Nagrody Literackiej Nike. Mateusz przygotował fragment powieści „Gnój” Wojciecha Kuczoka oraz wiersz Czesława Miłosza, a Wioleta wiersz Jarosława Marka Rymkiewicza „Co zostało z Pascala?” i także fragment powieści „Gnój”. Jurorzy oceniali dykcję recytatorów, interpretację utworów, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.
   - Konkurs ma na celu rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania współczesną literaturą wykraczającą poza kanon szkolnych lektur - mówiła pani Helena Gołębiowska, wicedyrektor JDK i  jurorka. - Uwrażliwia odbiorcę na piękno współczesnego języka i otwiera go na świat wartości zawartych w lekturach laureatów Nagrody Literackiej Nike; propaguje kulturę żywego słowa i sztukę recytacji oraz przygotowuje młodzież do twórczego uczestnictwa w życiu kulturalnym lokalnych i regionalnych środowisk.
    Opiekę merytoryczną naszym uczniom zapewnili nauczyciele języka polskiego, pani Ewelina Drozd oraz pan Zbigniew Szczerba. Recytatorów zachęcamy do wytrwałej pracy i życzymy dalszych sukcesów.