W ubiegłym roku szkolnym, uczniowie obecnych klas drugich rozpoczęli realizację projektu Matematyka – Reaktywacja. Celem projektu  jest „Opracowanie i wdrożenie kursu wyrównawczego z matematyki z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych” i jest on realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III „Wysoka jakość systemu oświaty” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ma wspomagać młodzież w uczeniu się matematyki z zastosowaniem komputera i Internetu. Uczniowie za pomocą specjalnej platformy mogą zapoznawać się z treściami z poszczególnych działów, mogą rozwiązywać zadania i zaliczać sprawdziany. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Politechnika Wrocławska.

W ubiegłym tygodniu cztery uczennice klasy 2b: Aleksandra Gaj, Katarzyna Bara, Izabela Szufnara oraz Monika Macek otrzymały od organizatorów dyplomy za najlepsze wyniki e-sprawdzianów na półmetku realizacji kursu.