W  niedzielę - 3 czerwca – na  Kołaczyckich Błoniach panował ruch, gwar i wspaniała, radosna atmosfera za sprawą plenerowej, integracyjnej imprezy pod nazwą Święto Szkoły, organizowanej już po szósty  przez Liceum w Kołaczycach . Trud organizatorów został doceniony – na Błonia ściągnęli tłumnie mieszkańcy Kołaczyc i okolicznych miejscowości i nawet kapryśna ostatnio aura nie popsuła szyku organizatorom. Gorące muzyczne rytmy,   taneczne popisy,   pokazy konne,  sportowe emocje oraz inne atrakcje  zapewniły wszystkim wspaniałą zabawę i pozwoliły spędzić miło niedzielne popołudnie.
    Celem imprezy była przede wszystkim  prezentacja dorobku artystycznego i edukacyjnego szkoły. Zebrani na stadionie widzowie i uczestnicy mogli dowiedzieć się o ostatnich osiągnięciach szkoły, podziwiać występy artystyczne uczniów, obejrzeć zdjęcia prezentujące dzień powszedni i ważne wydarzenia z życia szkoły, powrócić wspomnieniami do szkolnych lat. Święto Szkoły, które gromadzi nauczycieli, uczniów i rodziców, a także mieszkańców Kołaczyc i okolic, pełni również  ważną funkcję integracyjną i kulturotwórczą.
    Imprezę tradycyjnie otworzył Dyrektor Szkoły, Antoni Salacha. Powitał zebranych mieszkańców oraz  przybyłych gości, m. in, : Małgorzatę Salachę, Burmistrz Kołaczyc; Zbigniewa Drankę – Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego oraz Stanisława Dunaja – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kołaczycach.

Jak co roku organizatorzy zadbali o wiele atrakcji,  by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowano  zabawy, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy,  ustawiono dmuchane zjeżdżalnie oraz trampolinę. Nasi milusińscy szaleli tam do woli, dając upust swojej niespożytej energii. Starsze dzieci z kolei wybierały przejażdżkę konną lub szaleństwa na qudach.  Wszyscy z ochotą oglądali występy artystyczne uczniów. Szkolna formacja taneczna  zaprezentowała układ tańców latynoamerykański, a także pokaz tańców  narodowych – poloneza i kujawiaka. Zespół teatralny dał się poznać w nowej muzyczno – kabaretowej  odsłonie, prezentującej klimaty lat sześćdziesiątych. O wesołą  muzykę, taneczne rytmy zadbał zespół  „Januszki, a swoim głosem zachwyciła po raz kolejny Angelika Zagórska. Gorąco oklaskiwane  były  niezwykłe umiejętności  tancerzy  ze Studia Tańca Podkarpacie oraz Studia Tańca „Show Dance”.
    Organizatorzy zatroszczyli się także o bogaty bufet. Smaczny bigos, kiełbaski  z grilla,  „chłopskie jadło” , a także  pyszne domowe ciasta zaspokoiły  gusty nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Dzieci oczywiście „szturmowały” stoisko z lodami,  watą cukrową i prażoną kukurydzą.
    Przez cały czas trwania  festynu prowadzona była sprzedaż cegiełek, z której dochód przeznaczony zostanie na doposażenie szkoły i internatu..  Wszyscy, którzy wsparli swoimi datkami ten szczytny cel uczestniczyli w losowaniu nagród głównych. W ręce szczęśliwców trafiły m. in. : kosiarka do trawy, aparat fotograficzny, nawigacja GPS, drukarka, krzesło biurowe, kaski rowerowe i inne.
    Jak na piknik przystało były również sportowe emocje – mecz piłkarski „Ostoja” Kołaczyce – „Burza” Rogi, zakończony zwycięstwem gości 3 : 2. Kiedy jedni oglądali piłkarskie potyczki, inni próbowali swoich sil  swoich sił  w strzelaniu. Atrakcją dla zgromadzonej publiczności był pokaz  Szwadronu Podkarpacie w barwach XX Pułku Ułanów im. Jana III Sobieskiego. Wspaniali ułani na koniach, wymachujący szabelką wzbudzili zachwyt szczególnie żeńskiej części widowni.
    Święto Kołaczyckiego Liceum  nie mogłaby się odbyć bez wsparcia  finansowego  i rzeczowego  Sponsorów, którym składamy podziękowania. Są to:

1. „MAŁY STRAŻAK”- ANDRZEJ MAZIARZ
2.NOWY STYL Sp. z o.o.
3.F.H. GERMOT- HURTOWNIA BUDOWLANA
4.MAŁGORZATA SALACHA- BURMISTRZ MIASTA KOŁACZYCE
5.STAROSTWO POWIATOWE W JAŚLE
6.BODMAN- PRACOWNIA SITODRUKU
7.IGMAR- SPÓŁKA JAWNA
8.DOMICELA Sp. z o. o. – FIRMA HANDLOWA
9.„FOTA”- RENATA CHOLEWIAK
10.„TAJEMNICZY OGRÓD”- KWIACIARNIA
11.TRAFUNEK- DĘBOWIEC
12.EL-MECH-PLAST- JÓZEF JEDZINIAK
13.PZU SA W JAŚLE
14.PPHU ASTRA Sp.z o.o.
15.PIEKARNIA „KOŁACZ” – URSZULA I KRZYSZTOF CZECH
16.PGNiG- POLSKIE GÓRNICTWO NAFTOWE I GAZOWNICTWO S.A.
17.JACEK NOWOSIELSKI- „KSIEGARNIA U JACKA”
18.GUNIA BOGDAN – SKLEP WIELOBRANŻOWY
19.SAWA KOŁACZYCE
20.RĄCZKA BARBARA – Masarnia Kołaczyce
21.LOTOS JASŁO S.A.
22.ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ w KOŁACZYCACH
23.F.H.U. SALMAR
24.ZIOMEK- KOWALSTWO ARTYSTYCZNE

Nad całością  czuwała Pani Agnieszka Jamróz – Płaziak , która sprawnie „dowodziła” sztabem nauczycieli i uczniów. Aktywnie w organizację i przebieg imprezy włączyli się Rodzice, dowodząc swojego zaangażowanie i  związku ze szkołą.
    Organizatorzy dziękują  za wspólną zabawę i zapraszają  za rok!