Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach w ramach programu grantowego ” Bank Dziecięcych Uśmiechów”, finansowanego przez Bank Zachodni, realizuje projekt ”Edukacja teatralna”. Kolejnym założeniem tego przedsięwzięcia było zorganizowanie warsztatów teatralnych dla młodzieży z naszej szkoły. 1 marca 2012 roku przybyła do nas pani Grażyna Kaznowska – Chrapko, reżyser, aktor, pedagog, twórca młodych teatrów autorskich, jurorka festiwali teatralnych, autorka wielu programów edukacji teatralnej, laureatka ogólnopolskich konkursów artystycznych i grantowych, trener i prowadząca kursy i warsztaty teatralne, parateatralne, kreacji, osobistej i terapeutyczne na terenie całego kraju. Spotkanie z uczniami rozpoczęło się o godz. 10.00, program warsztatów dotyczył w szczególności:
- ROZWIJANIA UMIEJĘTNOŚCI KREACJI OSOBISTEJ,
- OTWARTOŚCI NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA,
- STYMULACJI PROCESU TWÓRCZEGO MYŚLENIA,
- UMIEJĘTNOŚCI RELAKSACJI, KONCENTRACJI I INTEGRACJI
- NABYWANIA UMIEJĘTNOŚCI WCHODZENIA W RÓŻNE ROLE SPOŁECZNE

Młodzież miała możliwość spotkania się na żywo z teatrem plastycznym, bezsłownym, teatrem obrazu, ruchu. Na zakończenie warsztatów aktorka zaprezentowała młodzieży swój monodram pt. ''bezGRZECH''. Jest to opowieść o kobiecie skrzywdzonej przez los, posądzonej o morderstwo, poszukującej odpowiedzi na nurtujące ją pytania dotyczące dzieciństwa, dorosłości, ukazujący niespełnione marzenia, pożądania, ale też i wyrządzone przez bliskich ludzi krzywdy.