Dużym sukcesem zakończyły się zmagania kołaczyckich licealistów w wojewódzkim finale Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. Dziesięcioro uczniów z klasy IIId i IIIe zostało laureatami etapu  wojewódzkiego i zakwalifikowało się do finału centralnego, który odbędzie się w kwietniu  w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
     W etapie szkolnym wzięło udział 18 uczniów, z których 12  zakwalifikowało  się do etapu wojewódzkiego. Olimpijczycy musieli napisać rozprawkę na jeden z podanych przez Komitet Główny tematów. Na  szczeblu wojewódzkim rozwiązywali bardzo trudny test z zakresu wiedzy  o społeczeństwie, prawoznawstwa, historii policji w Polsce oraz wiedzy policyjnej,  musieli się również wykazać znajomością ustaw i rozporządzeń dotyczących funkcjonowania policji .
     W kwietniu podczas finału centralnego uczniowie walczyć będą nie tylko o nagrody i tytuł laureata, ale również o indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.
     Uczniów do olimpiady przygotowywali:  mgr Dariusz Szczepanik,  podinsp. Maciej Karp i podkom. Bogusław Filip.