W dniu 17.02.2012r uczniowie klasy IIb: Sylwia Madej i Ewelina Palar, kl IIIb Patryk Stasiak, Angelika Surdel i Grzegorz Musiał oraz klasy IIIc Marzena Stanek i Joanna Żygłowicz, wzięli udział w XIX Seminarium pt.”Wybrane problemy chemii” zorganizowanym przez Politechnikę Rzeszowską. Uczniowie wysłuchali wykładów na następujące tematy: „ Barwa związków”, „O inżynierii chemicznej i inżynieriach chemikach” oraz „Kozie mleko- napój bogów czy surowiec chemiczny?” Następnie aktywnie uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych zakresu chemii ogólnej i nieorganicznej i organicznej. Poszerzyli oni w ten sposób swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Zajęcia bardzo się podobały młodzieży, uczniowie byli zadowoleni, że mogli samodzielni wykonywać wiele ciekawych doświadczeń w profesjonalnych laboratoriach.