Szkolne Koło Wolontariatu wzięło udział w międzynarodowym projekcie UNICEF, który rozpoczął się w listopadzie w polskich szkołach.
     W ramach kampanii wolontariusze przygotowali charytatywne szmaciane laleczki. Chętne osoby mogły zaopiekować się wybraną przez siebie lalką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz dzieci w najbiedniejszych krajach. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone będą na kampanię szczepień dzieci z Sierra Leone, każda darowizna w wysokości 10 złotych pozwala na uratowanie życia jednego dziecka poprzez zaszczepienie go przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, takim jak: polio, gruźlica, odra.
     W ramach projektu naszym wolontariuszom udało się zebrać kwotę w wysokości 425 złotych, ale przede wszystkim udało im się pokazać sobie i innym, że pomaganie jest przyjemne i daje dużo radości.