25 stycznia 2012r. grupa młodzieży z naszej szkoły była w Teatrze Starym w Krakowie na spektaklu ”Dwanaście stacji”. Nasza szkoła w ramach programu grantowego ” Bank Dziecięcych Uśmiechów”, finansowanego przez Bank Zachodni, realizuje projekt ”Edukacja teatralna”. Udział w wieczornym spektaklu teatralnym był jednym z założeń tego przedsięwzięcia. Inscenizacja poematu Tomasza Różyckiego zdumiewa odwagą, rozmachem, lekkością narracji. Losy kresowej rodziny stają się pretekstem do snucia refleksji na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Młodzież, pomimo trudności w odbiorze ambitnego repertuaru, doceniła profesjonalną grę aktorów, dużą ekspresję na scenie, wykorzystanie elementów nowoczesnej technologii ( konsoleta, prezentacja multimedialna).

W wolnym czasie młodzież wędrowała po nowoczesnych podziemiach krakowskich Sukiennic oraz zwiedzała Rynek.