Strona internetowa Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach (www.lo-kolaczyce.pl) uzyskała tytuł Szkoły Miesiąca w listopadzie 2011 r. w  ogólnopolskim konkursie na  szkolną witrynę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.  Szkoła otrzymała nagrodę w postaci oprogramowania (ArcaVir i Cenzor) dla pracowni informatycznej.
     Konkurs na szkolną witrynę organizowany jest przez Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa i odbywa się w 3 kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne.  Rywalizacja przebiega przez cały rok w miesięcznych edycjach. Pięć szkół, które otrzymają największą liczbę głosów w poszczególnych miesiącach, przejdzie do drugiego etapu. Wtedy już - w kwietniu 2012r. - witryny będą oceniane przez jurorów, którzy wyłonią zwycięzcę roku.
     Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest stworzenie, 774istrowanie i aktualizowanie strony przez uczniów i nauczycieli danej szkoły. Witryny, które powstały i funkcjonują np. jako zlecenie realizowane przez zewnętrzną firmę, nie są brane pod uwagę.
      Portal www.lo-kolaczyce.pl prowadzony jest pod opieką nauczycieli informatyki, redakcję stanowią nauczyciele i uczniowie, którzy wspólnie wkładają wiele wysiłków w to, aby strona funkcjonowała na wysokim poziomie technicznym i merytorycznym.