W dniu 14.12.2011 roku odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja Wewnątrzszkolnego Konkursu Piosenki  Angielskiej, tym razem pod tytułem "English Ballads”, zorganizowano przez  mgr Monikę Szlachtę i Marię Gardułę - Śniegowską .
     Do konkursu zgłosiło się 8 uczestników z klas pierwszych, drugich i trzecich. Poziom był zróżnicowany – konkurs stworzył możliwość wykazania się zarówno „uznanym artystom” szkolnym jak i odkrył nowe talenty.
Laureatami zostali:
I miejsce – Angelika Zagórska IIIa
II miejsce – duet Klaudia Samborska Ia i Michał Zięba Id
III miejsce – Elżbieta Nowicka IIc z akompaniamentem gitarowym Jarosława Stawarza z Ic
     Mamy nadzieję iż konkurs stanie się cyklicznym wydarzeniem w życiu szkoły, pomoże uczniom pogłębić znajomość leksyki i elementów kultury krajów anglojęzycznych i rozwijać ich talenty muzyczne.