Liceum w Kołaczycach zakwalifikowało się do udziału w programie grantowym ,,Bank Dziecięcych Uśmiechów’’ finansowanym przez Fundację Banku Zachodniego 777K. Fundacja postawiła sobie za cel inne niż tylko chwilowe rozweselenie dzieci i młodzieży dobrą zabawą. Chce, razem z instytucjami  zajmującymi się wychowaniem i edukacją młodzieży, wskazywać młodym ludziom pozytywne wzorce ,  uczyć  wrażliwości społecznej, aktywności obywatelskiej, odpowiedzialności za siebie, za innych, za swoją ojczyznę.

Nasza Szkoła w ramach programu będzie realizowała projekt ,,Pokonaj siebie – edukacja teatralna”, na który pozyskała środki finansowe. Młodzież z naszej szkoły wyjedzie  na spektakl do Teatru Starego do Krakowa, weźmie udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora, przygotuje Powiatowy Konkurs Teatralny. Na bieżąco, na stronie internetowej szkoły, będą umieszczane informacje o przebiegu projektu.

Ewa Śmietana
                                 Renata Makara