W uroczystościach obchodów Święta Niepodległości w Jaśle wzięli udział przedstawiciele klas policyjno-strażackich Id i IId naszego liceum, którzy krokiem marszowym przedefilowali ulicami Jasła w orszaku z kościoła OO Franciszkanów, gdzie odbyła się Msza Święta za Ojczyznę, pod pomnik Nieznanego Żołnierza znajdujący się w Parku Miejskim. Młodzież w strojach mundurowych maszerowała na czele orszaku złożonego z przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, delegacji szkół, organizacji i zawodów pracy, a także  mieszkańców miasta.
     Swe umiejętności uczniowie klas mundurowych godnie zaprezentowali również pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza, gdzie pełnili warte honorową oraz uczestniczyli w apelu poległych.

Gminne obchody Święta  Niepodległości w Kołaczycach rozpoczęły się Mszą Świętą w  intencji ojczyzny. Ważnym punktem uroczystości była gminna akademia przez uczniów kl. Ic, IIIa, IIIb, IIIc, IIIe, pod kierunkiem pani Renaty Makary.
     Wspomnieniom tragicznych dziejów historii, bohaterstwa i poświęcenia naszych przodków towarzyszyły refleksje na temat  współczesnego patriotyzmu, sytuacji w  ojczyźnie.
    Słowa wierszy, piosenek, m.in. ,, Wolności” M. Grechuty: ,,A wolność – to Królestwo dobrych słów,  mądrych myśli, pięknych snów, to wiara w ludzi…”  stały się pretekstem do zadumy nad kształtem współczesnej postawy obywatelskiej , relacji z innymi ludźmi.

Dyrekcja Szkoły składa podziękowanie uczniom, którzy wzięli udział w w/w uroczystościach.

Ic
Monika Żygłowicz, Katarzyna Kaleta, Jarosław Strawarz, Ewelina Włodarczyk, Grzegorz Szwed, Justyna Paściak, Angelika  Maniak, Weronika Mamroł, Iwona Kolbusz

IIIe
Paweł Stasiowski