W setną rocznicę przyznania Marii Skłodowskiej-Curie Nagrody Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie nowych pierwiastków polonu i radu,  rok 2011 został ogłoszony rokiem Marii Skłodowskiej – Curie. Ta wyjątkowa kobieta – wybitny naukowiec, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla - jest Patronką naszej szkoły. Dla przybliżenia uczniom postaci polskiej uczonej, oddania hołdu jej pamięci, z inicjatywy Pani Marzeny Sikory, przygotowano różne formy przebiegu uroczystości rocznicowych: gazetkę ścienną prezentującą sylwetkę i dokonania Marii Skłodowskiej – Curie, konkurs międzyklasowy na prezentację multimedialną lub film o uczonej.
     17 czerwca miała miejsce akademia poświęcona Marii Skłodowskiej – Curie, przygotowana przez uczniów klasy I c  i panie Marzenę Sikorę i Grażynę Żygłowicz.

W teatralnej formie przybliżała uczniom  ważne wydarzenia z życia noblistki: studia uniwersyteckie, pracę naukową, związek z Piotrem Curie, a wreszcie otrzymanie prestiżowej nagrody. Podkreślono cechy osobowościowe naszej Patronki – fascynację nauką, pracowitość, wytrwałość, dzięki którym zyskała miano jednego  z najwybitniejszych naukowców naszych czasów, a jej słowa: „Jestem z tych, którzy wierzą, że nauka jest czymś bardzo pięknym”  niech będą dewizą  dla wszystkich członków naszej szkolnej społeczności.
     Ukoronowaniem  uroczystości rocznicowych będzie Dzień Patrona Szkoły planowany na wrzesień 2011 roku.