Żakinada odbyła się w tym roku 17czerwca w Jaśle. Nasza szkoła tak jak każdego roku również i w tym roku wzięła w niej udział. Nasi uczniowie przeszli na dziedziniec I LO a następnie w barwnym korowodzie młodzieży przemaszerowali na jasielski rynek. Tam odbyło się wręczenie królowi i królowej Żakinady kluczy do miasta, konkurs na najlepszy strój a następnie występy artystyczne poszczególnych szkół. Nasza uczennica klasy 2c Mariola Wiczyńska zwyciężyła zajmując I miejsce pośród wszystkich występujących szkół. Zaprezentowała kostium „Majka”. Należy podkreślić że wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli znakomite pomysły na przebrania i wybór był naprawdę trudny. Uczniowie: Sylwester Szarek 1a, Łukasz Tomasik1a, Piotr Dziedzic 2c, Kamil Porębski 2c i Bartosz Machowicz 2c przedstawili skecz pt. „Chrzest Polski”, który bardzo się podobał.
Nasi uczniowie otrzymali dyplom i nagrody. Serdecznie gratulujemy!
Opiekę nad przygotowaniem młodzieży do udziału w Żakinadzie i w czasie jej trwania sprawowały mgr Małgorzata Piątkowska i mgr Monika Szlachta.