Beatyfikacja Jana Pawła II jest okazją do przypomnienia postaci naszego Wielkiego Rodaka. Z  tej okazji , 27 kwietnia,  odbyła się Powiatowa Międzyszkolna Akademia przygotowana przez naszą szkołę i Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Koncert zatytułowany „Zostaniesz z nami poza czas”, którego treść stanowiły nie tylko wzruszające piosenki i pieśni religijne , ale także utwory poetyckie, wypowiedzi Papieża na nowo uświadomił ogrom duchowego dziedzictwa, które Jan Paweł II nam zostawił. Celowo dobrane wiersze, słowa komentarza  pokazywały drogę Papieża do świętości, jego niezłomność i odwagę.
     Piosenka „Szukałem Was” w wykonaniu Angeliki Zagórskiej i Joanny Strach oraz „Zostaniesz z nami poza czas” śpiewana przez  wychowanki  MDK-u stworzyły niezwykły nastrój, odsłoniły emocje młodych ludzi – przedstawicieli pokolenia JP II. Na zakończenie koncertu uczniowie naszej szkoły wyśpiewali hymn uwielbienia za beatyfikację Papieża – Polaka „Błogosław duszo moja Pana”.
     W Akademii uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz przedstawiciele władz samorządowych.