W dniu 22 marca 2011 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach odbył się finał V edycji Międzygimnazjalnego Konkursu z Języka Angielskiego i Niemieckiego. Konkurs był adresowany do uczniów klas drugich i trzecich szkół gimnazjalnych z terenu powiatu jasielskiego. Jego celem było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania nauką języka angielskiego i niemieckiego, motywowanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy z zakresu języków obcych oraz integrowanie młodzieży z środowisk lokalnych.

W finale konkursu udział wzięło 43 uczniów wyłonionych po pierwszym etapie eliminacji. Wśród uczestniczących w finale znaleźli się uczniowie Publicznego Gimnazjum w Błażkowej, Publicznego Gimnazjum w Brzyskach, Gimnazjum w Brzostku, Gimnazjum w Kołaczycach, Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Gimnazjum nr 4 w Jaśle, Gimnazjum nr 5 w Jaśle, Gimnazjum we Wróblowej.

Laureatami i zdobywcami głównych nagród zostali:

- kategoria języka angielskiego
I miesjce – Anna Madejczyk, Gimnazjum we Wróblowej
II miejsce – Aleksander Gotfryd, Gimnazjum nr 1 w Jaśle
III miejsce – Natalia Gronkiewicz, gimnazjum nr 1 w Jaśle

-kategoria języka niemieckiego
I miejsce – Wojciech Zima, Gimnazjum nr 1 w Jaśle
II miejsce – Magdalena Potrawska, Gimnazjum nr 1 w Jaśle
III miejsce- Oliwia Berkowicz, Gimnazjum nr 1 w Jaśle

W przerwie wszystkim uczestnikom konkursu, oczekującym na ogłoszenie wyników przez jury, wolny czas uatrakcyjnił występ działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach anglojęzycznego koła teatralnego. Młodzi aktorzy zaprezentowali przybyłym gościom stworzoną przez siebie inscenizację słowno-muzyczną „Be Part of Our Planet”.

Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, które zostały ufundowane przez Burmistrza Kołaczyc Małgorzatę Salachę.

Laureatom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do wzięcia udziału za rok.

Przygotowała Małgorzata Piątkowska