W dniu 11.02.2011r. uczniowie klasy II b o profilu promedycznym brali udział w VIII Seminarium "Wybrane problemy chemii", zorganizowanych przez Politechnikę Rzeszowską we współpracy z I LO im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie. W ramach Seminarium młodzież uczestniczyła w dwóch wykładach: "Maria Skłodowska - Curie i jej dzieło" - prowadzonym prezz dr hab. M. Kopacz, prof. PRz oraz "Po co nam ta cała chemia" prowadzonym przez  dr hab. W. Bukowskiego, prof. PRz. Po zakończonych wykładach uczniowie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych, na których samodzielnie wykonywali szereg ciekawych doświadczeń z zakresu chemii nieorganicznej - "Reakcje utleniania - redukcji, właściwości metali o dużym stopniu rozdrobnienia" oraz chemi organicznej - "Reaktywność związków organicznych". Przeprowadzone zajęcia pozwoliły młodzieży na lepsze zrozumienie tudnych reakcji chemicznych.

Marzena Sikora