Od 1 września 2011 roku nastąpi zmiana nazwy szkoły z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych na Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kołaczycach.
Nazwa Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych funkcjonowała od 2002 roku, a jej powstanie związane było z wdrożeniem reformy szkolnej i utworzeniem liceum profilowanego o kierunku ekonomiczno – 774istracyjnym.
     W związku z tym, że od września 20010 roku w naszej szkole funkcjonuje jedynie liceum ogólnokształcące, dyrektor, po uzyskaniu pozytywnej opinii rady pedagogicznej, wystąpił z wnioskiem o zmianę nazwy szkoły. Decyzję w tej sprawie podjęto na sesji Rady Powiatu w Jaśle 3 lutego.
     Uchwalona zmiana jest powrotem do tradycyjnej nazwy, która zresztą w środowisku lokalnym funkcjonowała cały czas. Zatem od 1 września 2011 roku zapraszamy już oficjalnie do Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej – Curie w Kołaczycach .