„Archipelag Gułag” konkurs religijno-patriotyczny z cyklu Jeszcze Polska nie zginęła zorganizowany dla uczczenia ROKU SYBIRAKA (2010).

Do etapu szkolnego tegoż konkursu zgłosiły się dwie uczennice z naszej szkoły: Paulina Madej i Agnieszka Stodolak (klasa III a), które samodzielne przygotowały prace pisemne na jeden z wybranych tematów: 1) Św. Zygmunt Szczęsny Feliński (1822-1895) – Sybirak. Przyczyny, miejsce, czas i koniec zesłania; 2) Św. Rafał Józef Kalinowski (1835-1907) – Sybirak. Przyczyny, miejsce, czas i koniec zesłania.

19 XI 2010 r. (piątek) o godz. 10.00 obie uczennice wzięły udział w etapie rejonowym, który miał formę testu pisemnego. Z wynikiem 25 punktów, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Agnieszka Stodolak.  Uczennica zmierzyła się z trudnym materiałem dotyczącym Systemu  obozowego w ZSRR 30 listopada podczas finału wojewódzkiego w Rzeszowie, uzyskując 23,5 punktów.