Poszerzając ofertę edukacyjną klasy o profilu biologiczno –chemicznym ,w dniu 29.11.2010r.odbyła się wycieczka do Laboratorium Ogrodniczego – „Flora In vitro” w Dębowcu. Młodzież wysłuchała interesującego wykładu na temat uprawy roślin na skalę przemysłową oraz zobaczyła , w jaki sposób przebiega praca w laboratorium „ in vitro”. Uczniowie mogli przekonać się naocznie , jak z niewielkiego fragmentu rośliny , uzyskuje się liczne sadzonki. Zajęcia te były doskonałym uzupełnieniem tematów z zakresu botaniki realizowanych na lekcjach biologii. Uczniowie otrzymali sadzonki z hodowli „in vitro” , które będą rozsadzone i pielęgnowane w ramach zajęć kółka biologicznego. Mamy nadzieję , że na wiosnę pięknie ukwiecą naszą szkołę.

Katarzyna Gardzina
Marzena Sikora