4 listopada w sali bankietowej  w Kołaczycach odbył się finał V edycji Gminnego Konkursu ,,TESTAMENT JANA PAWŁA II”.  Konkurs  podobnie jak w ubiegłym roku  odbył się w ramach Papieskiego Programu Edukacyjnego ,,ŻYWE KAMIENIE” i organizowany był wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Kołaczycach. Swym zasięgiem objął wszystkie szkoły Gminy Kołaczyce i składał się z dwóch konkurencji: recytatorskiej i plastycznej.

Zaproszenie do prac w jury przyjęli:

- Pan Andrzej Papciak – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i  Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jaśle
- Pani Agnieszka Kuczała – instruktor kulturalny Młodzieżowego Domu Kultury
- Pani Janina Sienicka – emerytowany nauczyciel Liceum w Kołaczycach
- Ksiądz Prałat, Jan Sabat – proboszcz Parafii Kołaczyce
-Pani Aldona Krajewska-pracownik Urzędu Miasta Kołaczyce

Jury nagrodziło interpretację utworów w poszczególnych kategoriach:
- w kategorii szkoły podstawowe, kl. I – III
     I miejsce – Jonatan Maciejowski z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy
     II miejsce – Arkadiusz Lenart z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach
     III miejsce – Paweł Krajewski z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach

- w kategorii szkoły podstawowe, kl. IV – VI
     I miejsce –Michał Żygłowicz z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach
     II miejsce – Adam Łodziński z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy
     III miejsce –Aleksandra Cieślik z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sieklówce

- w kategorii gimnazja
     I miejsce – Izabella Łętowska z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy
     II miejsce - Monika Kicilińska z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krajowicach
     III miejsce – Rafał Jarosz z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krajowicach

- w kategorii liceum
     I miejsce – Kamila Niezgoda z Liceum w Kołaczycach
     II miejsce – Karolina Kaleta z Liceum w Kołaczycach
     III miejsce – Magdalena Balasa z Liceum w Kołaczycah

W konkursie plastycznym wygrali:

- Patrycja Liszka –  z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach
-Natalia Radzik –z Liceum w Kołaczycach

Gminna prezentacja laureatów Konkursu ”Testament Jana Pawła II”

W niedzielę, 7 listopada  o godz. 16 w sali bankietowej odbyła się gminna prezentacja występów laureatów konkursu. Przybyli na nią  rodzice i rodziny  laureatów, mieszkańcy Kołaczyc. Młodzież z naszej szkoły  przygotowała oprawę muzyczną   i poprowadziła całą uroczystość.

Młodzi ludzie podczas konkursu i gminnej prezentacji  kolejny raz udowodnili, że chcą być wierni wartościom bliskim Papieżowi, kultywować pamięć o nim. Ich prezentacje trudnych, jednakże ponadczasowych tekstów Jana Pawła II utwierdzają w przekonaniu, że współczesna młodzież nie boi się nowych wyzwań i trudnych refleksji nad wiarą,  życiem i otaczającym ich światem.

Przygotowała Renata Makara