W dniu 27 października w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy odbyła się Gminna Konferencja podsumowująca Program Integracji Społecznej, funkcjonujący w różnego rodzaju projektach w latach 2008-2010. W tej uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz z Panią Burmistrz Małgorzatą Salachą na czele, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołaczycach: Pani Danuta Pachana, będąca jednocześnie Gminnym Koordynatorem Programu Integracji Społecznej, Pani Agnieszka Krzemień – Regionalny Konsultant PPWOW Województwa Podkarpackiego, Usługodawcy i Koordynatorzy realizowanych projektów.
     Cała impreza została profesjonalnie poprowadzona przez p. Adama Berkowicza. Rozpoczęła się ona prezentacją multimedialną przygotowaną przez p. Agnieszkę Wójcik, która opatrzona odpowiednim  komentarzem przez prowadzącą, w pełni pokazała cenne wartości jakie wniósł w życie całej Gminy Kołaczyce w ciągu 2 lat Program Integracji Społecznej. W czasie omawiania poszczególnych usług Pani Burmistrz wręczała usługodawcom i koordynatorom poszczególnych projektów pamiątkowe podziękowania. Następnie miała miejsce część artystyczna, na którą składały się pokazy taneczne uczniów z wszystkich szkół, gdzie były realizowane projekty związane z nauką tańca. Uroczystość uświetniły też taneczne pokazy gości ze Studia Tańca „ Podkarpacie” z Jasła i zespołu „ Street Elite”, który zaprezentował układy hip-hopowe. Na koniec Pani Burmistrz Małgorzata Salacha podziękowała wszystkim gościom, podsumowując całokształt realizowanych usług i mając nadzieję, że nie będzie to ostatni tego rodzaju program, aktywujący znaczną część lokalnego społeczeństwa Gminy Kołaczyce.