Dnia 8 października 2010 roku w Starostwie Powiatowym w Krośnie odbyła się Konferencja na temat współpracy Państwowej Inspekcji Sanitarnej z 774istracją rządową i samorządową w realizacji zadań w zakresie profilaktyki HIV/ Aids i narkomanii organizowana przez Wojewódzką Stację Sanitarną- Epidemiologiczną i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Do udziału w konferencji i  przedstawienia prezentacji dotyczącej realizowanych na terenie szkoły przedsięwzięć w zakresie HIV/ Aids i narkomanii zaproszona została nasza szkoła jako jedyna placówka z Powiatu Jasielskiego. Pani pedagog zaprezentowała dorobek związany z działalnością profilaktyczną szkoły, zapoznała zgromadzonych gości z tematyką programów profilaktycznych i konkursów szkolnych i gimnazjalnych skierowanych do młodzieży.