W dniu 27.04.2010 r., na obiekcie "Orlik" w Kołaczycach, odbył się turniej piłki nożnej.  W zawodach zorganizowanych przez nauczycieli  wychowania fizycznego, Artura Gałuszkę, Adama Iwanickiego i Annę Filipek,  wzięły udział szkoły średnie z powiatu jasielskiego. Uroczystego otwarcia II WIOSENNEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA ZSP W KOŁACZYCACH, który na stałe wpisuje się do kalendarza imprez sportowych,  dokonał Dyrektor Szkoły, mgr Antoni Salacha.

O zwycięstwo walczyło 9 drużyn podzielonych na dwie grupy:

Grupa 1
ZSP Kołaczyce
ZS Nowy Żmigród
Zespół Szkół Technicznych Jasło
II LO Jasło
ZS nr 4 Jasło

Grupa 2
ZS Trzcinica
ZS nr 3 Jasło
Zespół Szkół Budowlanych Jasło
ZS nr 2 Jasło

Awans do półfinałów wywalczyły 4 drużyny:
 Zs Nowy Żmigród i ZSP Kołczyce (z gr.1)
 ZS Trzcinica i Zespół Szkół Budowlanych (z gr.2).

Wyniki półfinałów przedstawiały się następująco:
ZS Nowy Żmigród - Zespół Szkół Budowlanych 3:2 (w karnych)
ZSP Kołaczyce - ZS Trzcinica 0:1

W rozgrywkach finałowych o miejsce III zmierzyły się drużyny z Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle oraz z ZSP w Kołaczycach.  Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Kołaczyc, wynikiem 1:0.

Natomiast w zaciętym finale spotkały się zespoły ZS Nowy Żmigród oraz ZS Trzcinica. Spotkanie zakończyło sie wynikiem 0:0.  Zwycięzcą II WIOSENNEGO TURNIEJU O PUCHAR DYREKTORA ZSP W KOŁACZYCACH, po serii rzutów karnych, została drużyna z Nowego Żmigrodu.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Jarosz z ZSP Kołaczyce, najlepszym bramkarzem  Roland Kmiecik z ZS Trzcinica, a królem strzelców, podobnie jak w zeszłym roku, został Karol Klich z ZS Nowy Żmigród.
Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk Dyrektora Szkoły puchary, a wyróżnieni zawodnicy pamiątkowe statuetki.

Drużyny, które stanęły na podium,  grały w następujących składach:

ZS Nowy Żmigród
Walczyk Marcin, Grzyb Paweł, Klich Bartosz, Kmiecik Sławomir, Kurdziel Mateusz, Klich Karol, Kmiecik Łukasz
Trener- Krajciewicz Radosław

ZS Trzcinica
Budnik Paweł, Kmiecik Roland, Zegarowski Sławomir, Wiewiórski Hubert, Kukowski Mateusz, Lach Patryk, Jantoń Piotr, Machowski Bartosz, Stój Dawid
Trenerzy- Rydarowicz Łukasz, Kielar Krzysztof

ZSP Kołaczyce
Gajda Marcin, Szukała Wiktor, Skicki Dawid, Grzesiak Szymon, Jarosz Maciej, Żarnowski Kamil, Wilisowski Konrad, Porębski Kamil, Wilisowski Mateusz, Wszołek Tobiasz

Trener- Iwanicki Adam

Opracował Artur Gałuszka