Nasza szkoła organizowała 23 marca 8 już edycję  Powiatowego Konkursu Teatralnego, nad którym patronat honorowy w tym roku objęli Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Jasielski, Burmistrz Kołaczyc.  Tematem tegorocznej edycji był „Śmiech i groteska w literaturze”.

Teatralną rywalizację oceniało szacowne jury : Pani Małgorzata Machowska-aktorka z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Pani Helena Gołębiowska-Pracownik Jasielskiego Domu Kultury, Pan Andrzej Papciak- Z-ca Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw  Społecznych Starostwa Jasielskiego, Pan  Rafał Papciak –Przewodniczący  Komisji Edukacji Rady Powiatu Jasielskiego.

Grupa teatralna z naszej szkoła zmierzyła się z trudnym i kontrowersyjnym tekstem Gombrowicza „Trans-Atlantyk”. Gra aktorów z naszej szkoły została doceniona przez jury i przyznano im pierwsze miejsce. Indywidualną nagrodę  za najlepszą kreacje aktorską otrzymał  także uczeń naszej szkoły-Tomasz Roś z kl. IId. Gratulujemy wszystkim aktorom.  Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych wywalczyło Gimnazjum z Kołaczyc.

Konkurs odbył się dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Jasielskiego, Pani Burmistrz Miasta Kołaczyce,  Banku Spółdzielczego w Kołaczycach. Serdecznie dziękujemy.

Przygotowała: mgr Renata Makara