W dniu11 lutego 2010 roku młodzież klasy Ib naszego liceum już po raz drugi uczestniczyła w praktycznych  zajęciach zorganizowanych przez Zespół Szkół Medycznych w Jaśle. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach z zakresu kosmetologii, technologii produkcji leków, a także psychologii.

Mieli okazję obserwować w jaki sposób powstają leki w profesjonalnym labolatorium i jakie urządzenia sa do tego procesu wykorzystywane. Niebywałą atrakcją okazała się tutaj możliwość samodzielnego zrobienia maści i tabletek według podanych receptur. Ze sposobem masażu i fachowej pielęgnacji dłoni młodzież zapoznała się w pracowni kosmetoloigii. Z kolei na zajęciach z psychologiem uczniowie dowiedzieli się czym są stresory, sytuacje stresogenne, a także zdobyli wiedzę na temat technik walki ze stresem.

Przygotowała Marzena Sikora