W środę 27 stycznia 2010r. w naszej szkole  już po raz siódmy odbył się Miedzygimnazjalny Konkurs „ Kolęda Obcojęzyczna”. Do rywalizacji konkursowej stanęło około 80 gimnazjalistów reprezentujących następujące szkoły: Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Gimnazjum nr 4 w Jaśle, Gimnazjum im. Królowej Jadwigi z Brzostku, Gimnazjum z Januszkowic, Gimnazjum z Siedlisk – Bogusz oraz Gimnazjum z Kołaczyc. Każdy zespół zgodnie z regulaminem wykonywał 2 kolędy w wybranych przez siebie językach obcych. Jury w ocenie brało pod uwagę: prezentację wokalną, umiejętności językowe, a także pomysłowość i oryginalność wykonania. Można było posłuchać ciekawych aranżacji kolęd i pastorałek w języku angielskim, niemieckim,  rosyjskim, hiszpańskim, a nawet japońskim. Poszczególnym wykonaniom towarzyszyły nawet choreografie taneczne. W czasie konkursu miał okazję zaprezentować się też  nasz zespół taneczny. Wyniki zmagań konkursowych wyglądają następująco: I miejsce – Gimnazjum im. Królowej Jadwigi z Brzostku, II miejsce – Gimnazjum z Siedlisk – Bogusz, III miejsce – Gimnazjum z Kołaczyc, IV miejsce- Gimnazjum nr 1 z Jasła. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci różnorodnego sprzętu RTV,  słowników i encyklopedii, które pomogą poszerzać wiedzę z zakresu języków obcych. Sponsorami nagród byli: Burmistrz Miasta Kołaczyce, Starostwo Powiatowe w  Jaśle oraz Burmistrz Miasta Brzostek, do których kierujemy ogromne podziękowania. Całemu konkursowi towarzyszyła atmosfera wzajemnej życzliwości, zabawy oraz zdrowej rywalizacji.